Veloforums

It is currently September 21st, 2018, 11:09 pm
Board index | View unanswered posts |

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: Mans velo iesākums
PostPosted: September 14th, 2016, 11:52 pm 

Lāābvakar!
Tātad, sākšu ar to, ka ar velo esmu uz "jūs", bet sākās man pavisam nesen tāda kā aizraušanās.. vai kā to sauc. :)
Ļoti daudzus gadus nebiju braucis ar velo, domāju, ka nemaz tā baigi nesaista, bet divus mēnešus atpakaļ, viens draugs aizdeva kalnu velo, tā teikt, uz darbu ko braukāt. Nu, pabraukāju, vēlāk es sāku pa vakariem ripināties, pa pilsētu, tagad jau pa naktīm kārtīgi tēmēju trajektorijas. :)
Piereģistrējos šite, gribēju pats savu velo un esmu nolēmis spiest uz šosejas velo. Domāju, ka vēlāk iekrāšu kam jēdzīgam, bet šodien ieķēru vienu vecu, putekļiem klātu šosejnieku, laikam krievu ražojumu par 25e. :D
Aizstūmu uz māju, notīrīju, aizstūmu uz staķiku riepas uzpumpēt un divas stundas vilku pa pilsētu. Teikšu, ka ātrums manāmi labāks kā man tam konkrētajam kalnu velo (visticamāk, ar normālu neesmu braucis)
Vispār, gribu zināt, kas tas par zvēru ir, es tik zinu, ka bišķ mazs rāmis, priekš mana auguma, (1.89)
Kaut ko jau arī pārdevējs stāstīja bet es tā īsti nesapratu neko, krievu nosaukumi visam kam. :lol:
Varbūt Jūs zināt, ko varāk teikt? Modelis?
Vienīgi.. fočēts ir ar sautētu kāli, kvalitāte būs kāda būs..

Attachments:
423940231_109099.jpg
423940231_109099.jpg [ 155.97 KiB | Viewed 5707 times ]
 Profile  

Post subject: Re: Mans velo iesākums
PostPosted: September 15th, 2016, 12:09 am 

HVZ startshosse
Par 25e ļoti labs pirkums

Profile  

PostPosted: September 15th, 2016, 12:42 am 

aaamurs wrote:
HVZ startshosse
Par 25e ļoti labs pirkums

Vispār, jā, pēc bildēm skatoties, liekas ļoti līdzīgs. ;)
Jā, smieklīga cena, pašam prieks un nevaru sagaidīt rītdienu, kad varēs mīt.
Tik tas rāmja izmērs, cik es uz ātro mērīju no pedāļu ass līdz sēdeklim bija 57cm, it kā jau pienācīgs izmērs manam augumam, ne? Vai kā tur iedalās? Katram tur bija savādāk.
Vienīgi sēdekli gribētos uz aizmuguri vairāk nedaudz, tā viss feini.

Profile  

PostPosted: September 15th, 2016, 9:06 am 

Jā, Ukraīņu Start Šosse.
Bet es tomēr teiktu, ka izmērs ir 54 cm (jāmēra no centra līdz centram, ne augšai).
Par 25 eiro tas ir tiešam labs pirkums, ja rati taisni un riepas nelaiž gaisu, tad ar minimālām piepūlēm var visu saregulēt, patīrīt/sasmērēt un braukt uz nebēdu.
Jā, SŠ un maximas kalninieki- kā diena un nakts, startiņš arī bija domāts sportiskai braukšanai pa šoseju, tāpēc arī citi ātrumi, rāmja stingrība un citas lietas.
Ja sēdekli gribas drusciņ atpakaļ, tad atstkrūvē nedaudz to uzgriezni zem sēdekļa, noņem to no stutes, apgriez tā štrunta gredzenu uz otru pusi, uzliec atpakaļ uz stutes, pabīdi, cik vajag, un pieskrūvē. Tad pabrauc, paskaties, cik vēl vajag pabīdīt un pieregulē atbilstoši savam augumam. Starp citu, cik tev ir augums?

Silti iesaku nomainīt trosītes un to apvalkus, kā arī pārliecināties, vai ķēde nav pārāk izstaipījusies (vajag instrumentiņu vai bīdmēru). Uztin normālu stūres lentu!

Kopumā teikšu tā: apsveicu, tev ir ar ko ņemties, bet ja kopsi to, velosipēds parādā nepaliks.

Profile  

PostPosted: September 15th, 2016, 8:12 pm 

Gagarins wrote:
Jā, Ukraīņu Start Šosse.
Bet es tomēr teiktu, ka izmērs ir 54 cm (jāmēra no centra līdz centram, ne augšai).
Par 25 eiro tas ir tiešam labs pirkums, ja rati taisni un riepas nelaiž gaisu, tad ar minimālām piepūlēm var visu saregulēt, patīrīt/sasmērēt un braukt uz nebēdu.
Jā, SŠ un maximas kalninieki- kā diena un nakts, startiņš arī bija domāts sportiskai braukšanai pa šoseju, tāpēc arī citi ātrumi, rāmja stingrība un citas lietas.
Ja sēdekli gribas drusciņ atpakaļ, tad atstkrūvē nedaudz to uzgriezni zem sēdekļa, noņem to no stutes, apgriez tā štrunta gredzenu uz otru pusi, uzliec atpakaļ uz stutes, pabīdi, cik vajag, un pieskrūvē. Tad pabrauc, paskaties, cik vēl vajag pabīdīt un pieregulē atbilstoši savam augumam. Starp citu, cik tev ir augums?

Silti iesaku nomainīt trosītes un to apvalkus, kā arī pārliecināties, vai ķēde nav pārāk izstaipījusies (vajag instrumentiņu vai bīdmēru). Uztin normālu stūres lentu!

Kopumā teikšu tā: apsveicu, tev ir ar ko ņemties, bet ja kopsi to, velosipēds parādā nepaliks.

Nū, aizmugurējais ir nelielā astotniekā, priekšējam riepa plaisā, bet tas tiks viss labots, jo man būtiski, lai gludi ripo un labi, stingri minās. Tāpat, ķēde tiks mainīta, troses un tad kaut kad tīri vizuālajam ķeršos pie domas. :) tas sēdeklis ir tāds pabriesmīgs, bet kaut kā gribās viņu atstāt, oriģināls laikam.
Par augumu rakstīju, 1.89m pasē rakstīts, bet tagad pamērījos, 1.85m laikam uz vecumu saraujos. :D
Bišķ esmu par lielu šim rāmim, ja?

Profile  

PostPosted: September 15th, 2016, 9:35 pm 

Tīri labi būs, nekas traks nav ar tiem izmēriem.
Sēdekli gan atstāj, šāda veida sēdekļu (kā brooks) pluss ir tajā, ka pēc kāda laika tie pielagojas tavai pakaļai, resp.ieņem tās formu, iespiežas tur kur kauli viss pieslīpējas un saformējas. Ātri nebūs, bet pēc kādiem 2 braukāšanas mēnešiem gan.
Ja tie riteņi ir no tūrista noņemti, tad nekas labs tajos nebūs. Bet ripot varēs, vienīgais - nāksies papūlēties tos uzturot taisnus. Gan jau pratīsi.

Profile  

PostPosted: September 16th, 2016, 6:12 pm 

Tā, nu.. Aizdzinu startiņu pie viena gudra onkuļa, kas vietējā miestā taisa vellapēdus, teica, ka tīri normālā stāvoklī priekš sava vecuma :) Ķēdi neesot vajadzība mainīt, jo ar to štumu mērot viss ir ļoti labi, tik cik pāris posmus izņems, jo par garu ir, troses ieteica mainīt pavasarī, jo nu līdz ziemai šitām nekas traks nenotiks, pārvilks un saeļļos. Aizmugurējais rats tiks pārspieķots un iztaisnots, rumbā ar kaut kas nedaudz tiks palabots, un priekšā uzlikta kaut kāda lētā riepa. :D pagaidām.. ;) kaut kas vēl bija, bet kopumā nekā daudz, tīri tāda apkopīte ikdienas braukšanai. ;) līdz ziemai gribās vēl pakrāmēt, tāpēc ar jaunu detaļu iegādi nesteigšos, tāpat nezinu, ko īsti vajadzētu un gribētos. :D
Jāgaida līdz otrdienai, kad dabūšu atpakaļ, žēl, ka brīvdienas nedabūšu izripināt. :roll:

Ā, dabūju arī dokumentus tam kaplim. 8-)

Profile  

PostPosted: September 16th, 2016, 6:40 pm 

Attachment:
14740421020321802321251-600x800.jpg
14740421020321802321251-600x800.jpg [ 96.59 KiB | Viewed 5625 times ]

Profile  

PostPosted: September 16th, 2016, 7:46 pm 

Apsveicu, veļukam laba karma, nedaudzi var palielīties, ka pirkuši lietotus šošejniekus ar dokiem, turklāt ņemot vērā, ka velosipēdam ir 30 gadi.
Pārspieķot vajadzētu uz jaunu aploci, bet jāizlemj, varbūt vērts būtu uzreiz visu ratu citu likt, jo ar tām rumbām ir tā, ka tās ir nenokaujamas (savlaicīgi kopjot), tikai grūti atrast brīvrumbu, ko uzskrūvēt virsū. Tām bijuši dažādi tipi, nezinu kura ir tev: uzskrūvējama vai padomju kasetes paveids.

Profile  

PostPosted: September 17th, 2016, 9:41 pm 

Ieliec, lūdzu, arī kādus labākas kvalitātes foto, kad dabūsi velo atpakaļ no apkopes!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]