Veloforums

It is currently December 14th, 2018, 11:12 am
Board index | View unanswered posts |

Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ] 
Author Message
PostPosted: May 29th, 2017, 6:13 pm 

Sveiki!
Vai kāds lieto MTB ārējo centra gultņu komplektu? Interesē praktiskā puse: cik viegli kopt..vai ir vērts mainīt parsto četrkanti pret to (ieguldīt līdzekļus). Vai nomainot nav jāmaina arī priekšējais pārslēdzējs? Kādu labāk ņemt?

Profile  

PostPosted: May 29th, 2017, 6:31 pm 

Nemāku teikt par mtb, bet in general - MAINI!
Cietāki klaņi, vieglāka sistēma un daudz vieglāk kopt klaņus, nav jāstumda klaņi turpu/šurpu pa monobloka kvadrātu, jāsēdina virsū utt. 2 skrūves, pastum un ārā ir.
Kalpo tikpat ilgi, nekāda lielā kopšana nav nepieciešama - pēc dubļiem kopā ar velo nomazgā un viss. Var 3x sezonā noņemt vāciņus un sastumt biezāku smāķi pa virsu, pirms un pēc rudens sezonas. :)

Profile  

PostPosted: May 29th, 2017, 6:42 pm 

Andris wrote:
Kalpo tikpat ilgi

diršana

Profile  

PostPosted: May 29th, 2017, 7:22 pm 

username wrote:
Andris wrote:
Kalpo tikpat ilgi

diršana

Depends. Man ir bijuši krakšķoši kā monobloki, tā centra gultņi. Citi atkal iet un iet, un nekādi apstākļi šos nekauj nost līdz galam. Zieminieka cx'am bb krašķ pa defaultu. Ne visu laiku, bet kāpumos, kur jāiespiež virs 450-500w (uz sajūtu pret wattbike, jo man nav PM), sāk krakšķēt. Zinu ka esmu sācis braukt, haha. Viss ir jāmaina agrāk vai vēlāk, bet es svara un stingrības dēļ ņemtu pat ja katru sezonu mainītu, kas man neizdodas nekādi. :)

BB30 alumīnijā gan var būt maucība! Stay clear vai izmanto PFbb30.

Profile  

PostPosted: May 29th, 2017, 7:51 pm 

Andris wrote:
username wrote:
Andris wrote:
Kalpo tikpat ilgi

diršana

Depends. Man ir bijuši krakšķoši kā monobloki, tā centra gultņi. Citi atkal iet un iet, un nekādi apstākļi šos nekauj nost līdz galam. Zieminieka cx'am bb krašķ pa defaultu. Ne visu laiku, bet kāpumos, kur jāiespiež virs 450-500w (uz sajūtu pret wattbike, jo man nav PM), sāk krakšķēt. Zinu ka esmu sācis braukt, haha. Viss ir jāmaina agrāk vai vēlāk, bet es svara un stingrības dēļ ņemtu pat ja katru sezonu mainītu, kas man neizdodas nekādi. :)

BB30 alumīnijā gan var būt maucība! Stay clear vai izmanto PFbb30.

press fit? Vai Sram PFBB30 būtu labs?
Šitas (?): http://www.hawaii.lv/lv/preces/vasara/v ... 6415041000

Profile  

PostPosted: May 29th, 2017, 8:49 pm 

Neesmu lietojis, bet vajadzētu būt. Tikai vai tev klaņiem tiešām ir 30mm ass un press fit centrs?

Profile  

PostPosted: May 29th, 2017, 10:11 pm 

Andris wrote:
Neesmu lietojis, bet vajadzētu būt. Tikai vai tev klaņiem tiešām ir 30mm ass un press fit centrs?

Es zinu, ka man būs jāņem ar vītni.. utt.. vienk. domāju par cenu kategoriju un brendu kuru izvēlēties.

Profile  

PostPosted: May 29th, 2017, 10:59 pm 

Atkarīgs no klaņiem. Neko baigi neieskriesies. Ir lux brendiem uz visādiem standartieem, bet tā ņem klaņu ražotāja. No shimano ultegra/slx/xt sērijas būs ok. Krosiniekam tagad stokā tiagra, redzēs kas būs pēc krosa sezonas. :)

Profile  

PostPosted: June 5th, 2017, 10:03 am 

man bija Truvativ ārējais BB un tam bija ļoti švaki blīvslēgi, bet pluss, ka noņemami. Šomano ir labāki blīvslēgi, bet gultņus nevar tīrīt.. Truvativ BB pēc katras slapjās gonkas bija jājauc... bet šōmano tur labi ūdentiņu.

Un protams, ja ir iespēja mainīt nost kvadrātu pret šō, tad nav ko domāt..

Profile  

PostPosted: June 5th, 2017, 10:49 am 

Varu piebalsot, ka truvativ(sram) ārējie man personīgi bija īsai lietošanai, protams, es lietoju viņus ekstrēmākos apstākļos - rudens, ziema. Pavasarī nomainīju uz jaunu, bet smiltis tāpat spiedās zem vāciņa, tāpēc ikdienai ieteiktu palikt pie 4kantes. Bet stingrības ziņā varu piekrist Andrim - ir nedaudz cita sajūta un var just stingrību

Colnago? Never heard of it,
you want a create mate.

Profile  

PostPosted: June 5th, 2017, 5:12 pm 

Ja šobrīd ir centrs uz četrkanti tad vienīgais ko varēsi ielikt tajā rāmī būs BSA tipa ārējie gultņi. Press fit atkrīt, jo rāmī jau ir vītne. BB30 un PF30 arī atkrīt, jo tiem klaņu ass ir resnāka, līdz ar to centram vajag vairāk vietas, respektīvi derēs tikai rāmjos kas paredzēti bb30, pf30 (cannondale supersix, focus izalco, s works šosejas rāmji, u.c.)
Slēdzis derēs tas pats, varbūt tikai jāpieregulē, jo iespējams mainās chainline.
Labāk ieteiktu shimano centrus, jo tie ir izturīgāki, ilgtspējīgāki. Sram gxp centrs uz mtb velo neizvilka pat vienu sezonu.

Profile  

PostPosted: June 8th, 2017, 9:04 pm 

daaviits wrote:
Ja šobrīd ir centrs uz četrkanti tad vienīgais ko varēsi ielikt tajā rāmī būs BSA tipa ārējie gultņi. Press fit atkrīt, jo rāmī jau ir vītne. BB30 un PF30 arī atkrīt, jo tiem klaņu ass ir resnāka, līdz ar to centram vajag vairāk vietas, respektīvi derēs tikai rāmjos kas paredzēti bb30, pf30 (cannondale supersix, focus izalco, s works šosejas rāmji, u.c.)
Slēdzis derēs tas pats, varbūt tikai jāpieregulē, jo iespējams mainās chainline.
Labāk ieteiktu shimano centrus, jo tie ir izturīgāki, ilgtspējīgāki. Sram gxp centrs uz mtb velo neizvilka pat vienu sezonu.

Cik saprotu Shimano BSA gultni ir tikai Ultegra..kas ir domats šosejai :oops:
http://cycle.shimano-eu.com/content/seh ... bbr60.html

nedaudz sāk...kaitināt tas , ka tik daudz visādu izmēru ..vienam produktam

Ja uzlieku Ultegra BSA + Klaņus no Deore XT tie būs savietojami ? Un ja būs... kā Ultegra kalpos

Profile  

PostPosted: June 8th, 2017, 10:37 pm 

BSA ir vītnes tips, visi Shimano Hallowtech2 gultņi ir ar BSA opciju.

Nopērc parastākos BB52 vai BB70 un viss būs ok.

Profile  

PostPosted: June 9th, 2017, 8:16 am 

Tieši tā.
Derēs jebkurš shimano hallowtech2 centrs, viņi visi ir vienādi, atšķirās tikai svars un gultņu kvalitāte.
Uz šiem pašiem centriem der arī daudzi fsa un race face klaņi.
Vienīgais varētu būt ka par pāris mm atšķiras klaņu ass garums garums.
Te nadaudz par to ir rakstīts. Atliek vien noņemt vai uzlikt plastmasas speiserus.
http://www.bikeradar.com/forums/viewtop ... t=12698762

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]